דור של אור - ערכת פעילות לתיכונים תכנית 10620 במסלול ירוק

זמינות: קיים במלאי
₪0.00

תיאור

דור האור: העצמת נוער דרך אימון בשיח ושיתופי פעולה.

 האם את.ה מחנך.ת  או רכז.ת חברתית המחפש.ת פעילות חינוכית מלהיבה וסוחפת המקדמת גיבוש כיתתי, מעוררת שיחות מרתקות ומטפחת חברויות חדשות בקרב בני הנוער?

 מצאת! דור האור היא פעילות חדשנית ומאושרת של משרד החינוך מייצרת חבריות ומפתחת כישורי חיים.

מה מייחד את דור האור?
 1. קלפי שיחה: דור האור מתרכז סביב סדרת משחקים של קלפי שיחה. קלפים אלו מכילים אתגרים מעוררי מחשבה המפעילים את בני הנוער בשיחה, הקשבה ושיתוף פעולה. על ידי עיסוק בקלפים אלה, התלמידים יפתחו כישורי חשיבה ביקורתית, ישפרו את יכולות התקשורת שלהם וילמדו שיעורים חשובים על אמפתיה והבנה.

נושאי קלפי האתגרים :
אתגרי מוח - שתפו את החכמה שלכם.
אתגרי לב - לשתף לרגש ולהתרגש.
אתגרי גוף - שיתופי פעולה.
אתגרי דרך ארץ - תקשורת מפרגנת ומקרבת.
אתגרי ישראל - העמקת הקשר לארץ ועם ישראל.

 2. גיבוש כיתתי:
דור האור נועד לטפח את היווצרות הכיתה. דרך האופי האינטראקטיבי של הפעילות, לתלמידים תהיה הזדמנות להתחבר עם חבריהם ברמה עמוקה יותר. על ידי שיתוף מחשבותיהם, רעיונותיהם וחוויותיהם, הם יבנו קשרים חזקים יותר, יפתחו כבוד הדדי וייצרו תחושת אחדות בתוך הקבוצה.

 3. חברויות חדשות: אחת התוצאות המדהימות של דור האור היא יצירת חברויות חדשות. כאשר התלמידים משתתפים בשיחות משמעותיות ומשתפים פעולה באתגרים, הם יגלו תחומי עניין משותפים, ערכים משותפים ונקודות מבט ייחודיות. פעילות זו מספקת פלטפורמה לתלמידים להתחבר עם אנשים בעלי דעות דומות ולבנות חברויות מתמשכות המשתרעות מעבר לכיתה.

 4. אישור משרד החינוך: תהיו בטוחים, דור אור היא פעילות מאושרת על ידי משרד החינוך. הוא עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ערך חינוכי ורלוונטיות, ומבטיח שהתלמידים שלך ייהנו מחוויה משמעותית ומעשירה.

פעילות דור האור
פעילות דור האור מורכבת מסדרה של שלושה משחקים, בכל מפגש הציעו לקבוצה משחק שונה על מנת לשמור על הסקרנות ודינאמיות בתהליך האימוני לאורך זמן. ליצר כמה שיותר מפגשים מגוונים בתוכן ובחברי הקבוצה.

המצב היום
השפעת המסכים והטכנולוגיה על איכות הקשרים החברתיים של הנוער:
- ירידה במיומנויות בין אישיות: חשיפה מתמדת למסכים ולטכנולוגיה יכולה להפחית את הפיתוח של מיומנויות בין-אישיות חיוניות כגון אמפתיה, הקשבה פעילה ותקשורת לא מילולית. זמן מסך מוגזם עלול לעכב את היכולת לקרוא רמזים חברתיים ולהבין ניואנסים רגשיים, החיוניים לטיפוח קשרים משמעותיים.

 - התמכרות ובידוד דיגיטליים: זמן מסך מוגזם, במיוחד כאשר הוא כולל פעילויות כמו משחקים או שימוש מוגזם במדיה חברתית, עלול להוביל להתמכרות דיגיטלית. התמכרות זו עלולה לגרום לבידוד, נסיגה מאינטראקציות חברתיות בעולם האמיתי ולהשפעה שלילית על איכות היחסים של בני נוער עם משפחה ועמיתים.

 - השפעת המדיה החברתית: תחת השפעה של המדיה החברתית הנוער חווה השוואה חברתית יום יומית, חרדה וחושת מציאות מעוותת. איזון בין אינטראקציות מקוונות לא מקוונות: עידוד איזון חיוני לשמירה על מערכות יחסים חברתיות איכותיות.

הפיתרון: פיתוח פעילויות לא מקוונות.

חשוב  לפתח בדור הצעיר עיסוק בפעילויות לא מקוונות, כגון תחביבים, ספורט ומעורבות בקהילה, לאמן אותם בחיבורים חברתיים ולספק הפסקה מאינטראקציות מבוססות מסך.
 חשוב לעזור לצעירים לנווט במציאות הדיגיטלית על ידי על ידי פיתוח מיומנויות בינאישיות חיוניות. עם דור של אור, נתמוך בבני נוער בבניית קשרים חברתיים משמעותיים! - הפעילויות בקבוצות קטנות היוצרת 100% השתתפות, המספקות הזדמנות לתלמידים ליצור קשרים עמוקים יותר עם חבריהם. התלמידים בונים אמון, אמפתיה והבנה. מערכות יחסים משמעותיות אלו לא רק משפרות את חווית הלמידה אלא גם יוצרות קהילה תומכת ומכילה בכיתה.

 - העצמת נוער דור האור מעצים את בני הנוער בכך שהוא מספק להם סביבה בטוחה ותומכת לבטא את עצמם. באמצעות שיחות משמעותיות, התלמידים יפתחו ביטחון עצמי, מודעות עצמית ותחושת שייכות.

 - דינמיקה כיתתית מחוזקת
 על ידי עיסוק בפעילות דור האור תתחזק הדינמיקה הכיתתית. התלמידים ילמדו להעריך ולכבד את נקודות המבט אחד של השנייה, תוך טיפוח סביבת למידה חיובית ומכילה.
 
 - השפעה מתמשכת: ההשפעה של דור האור משתרעת הרבה מעבר לפעילות עצמה. הקשרים שנוצרו והמיומנויות הנרכשות באמצעות התנסות זו ימשיכו להשפיע לטובה על חייהם האישיים והחברתיים של התלמידים.

אל תפספסו את ההזדמנות להביא את דור האור לכיתה או לקבוצת הנוער שלכם! 
פעילות זו מאושרת על ידי משרד החינוך ונועדה להעצים את בני הנוער, הינה מומלצת לכל מחנך או רכז חברתי המבקש ליצור סביבת למידה חיובית ומשפיעה.


 לקביעת פגישת חשיפה \ הזמנות ימית בלס – 0523433119

דגם: דור-של-אור-ערכת-פעילות-לתיכונים-תכנית-10620-במסלול-ירוק